Työkokemus

Nykyiset:

  seurakuntapastori
Kontiolahden seurakunta 6/2009- (toistaiseksi)
  sotilaspappi
Pohjois-Karjalan rajavartiosto (sivutoiminen) 1.1.2014- (toistaiseksi)

Aiemmat päätoimiset työt:

  sotilaspastori
Pohjois-Karjalan Prikaati ma. 2012-2013
  seurakuntapastori
Kontiolahden seurakunta 6/2009-12/2011
  Joensuun seurakunta kappalainen
vs. 2-5/2009
  sotilaspastori
Pohjois-Karjalan prikaati vs. 8-12/2008
  oppilaitospastori
Joensuun seurakuntayhtymä vs. 1-7/2008
  seurakuntapastori
Joensuun seurakunta vs. 10-12/2007
  Vaara-Karjalan seurakunta
palkaton työharjoittelu soveltavien opintojen yhteydessä 1-3/2007
  toiminnanjohtaja
Varusmiesliitto ry:n 1-11/1999

Aiemmat sivutoimiset työt:

  tuntiopettaja/ jumalanpalveluselämä
Joensuun yliopiston teologinen tiedekunta
2005-2008, 2010, 2013 ja
täydennyskoulutuskeskus vastaava 2007-2008
  tuntiopettaja
(yhdistysoikeus, erityisesti yhdistymisvapaus)
yliopiston Kauppa- ja oikeustieteiden tiedekunta 8-9/2006
  kesäteologi
Joensuun seurakunta kesinä 2004-2007 ja
nuorisotyönohjaajan vs. (50 %) 10-11/2006